Bisikletli ölümler son bulsun

Geçtiğimiz aylarda İzmir'in Çiğli ilçesinde antrenman yapan Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan(32), ters yönden gelen bir kamyonun altında kalarak yaşamını yitirmiş ve Ankara’da ise 19 yaşındaki bisikletli Umut Gündüz, alkollü bir sürücünün kullandığı aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

Bisikletli ölümler son bulsun

Geçtiğimiz aylarda İzmir'in Çiğli ilçesinde antrenman yapan Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan(32), ters yönden gelen bir kamyonun

 altında kalarak yaşamını yitirmiş ve Ankara’da ise 19 yaşındaki bisikletli Umut Gündüz, alkollü bir sürücünün kullandığı aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

Bu ölümlere dur demek ve Bisiklet çarpmalarına dikkat çekmek için uyarıcı etkinlik düzenledik. Başkanımız Tuğberk Atar bu etkinlikte, bisikletlilerimize emniyet şeridinde arkadan çarpmayla hayatını kaybeden birçok bisiklet severin olduğunu hatırlatarak motorlu taşıt sürücülerinin  "Duyarsız, dikkatsiz" olmasından ve önünde giden bisikletliye çarpmalar yüzünde ölümler yaşandığını belirtti.

Bisikletlilere çarpma artışı hızla artarken buna dikkat çekmek için toplumun her kesimi tarafından duyarlı olunmasının ve bisikletli yaşamın gelişmesi için tedbir, denetim ve eğitimlerin artırılmasını gerektiğini ifade eden Başkanımız Atar "Tüm ilgili bakanlık ve yerel yönetimlere Türkiye genelinde bir çağrı yapıyoruz. Hız sınırları kontrol altına alınmalı, bisikletin taşıt olarak sürücüler tarafından kabul görmesi sağlanmalıdır. Bisiklet için güvenli şeritler ayrılmalı. Evrensel kuralların müfredata alınması ve insana saygının üzerinde durulması için harekete geçilmeli" dedi. Daha donra üyelerimizle birlikte grup halinde Atatürk heykeline kadar bisiklet sürüldü.

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
2
wow
0